JET VAN DIJK OVERWINT EEN 100 KM TRAIL RONDOM GASSELTE

Adam&Events organiseert al jaren onder de noemer Run Forest Run prachtige trails in de natuur. Zaterdag werd de omgeving rond Gasselte verkend. De deelnemers konden kiezen uit een viertal afstanden.
Jet van Dijk uit Baflo had zich ingeschreven voor de respectabele 100 kilometer afstand. Het parcours hiervan met start en finish op camping Lente van Drenthe in Gasselte volgde de prachtige natuur rondom Anderen, Balloo, Rolde, Ekehaar, de boswachterijen Grolloo en Schoonloo en het Drouwener en Gasselterveld.
Er gold een tijdslimiet van 14 uur. Om de 20 kilometer was er een tijdsgecontrole of je door mocht of uit de wedstrijd werd gehaald.
Jet legde haar eerste 100 kilometer ook met vallen en opstaan af in 13.54.00 uur en bleef hiermee zes minuten binnen de sluitingstijd. Diep respect!
Lees hieronder haar verslag.

Naast Jet telde Artemis ook nog twee deelneemsters op de 12 km met aansprekende resultaten. In een veld van 92 deelneemsters behaalde Astrid Niersman uit Winsum met een tijd van 1.12.50 uur een keurige derde plaats. Ilse Verloove uit Garnwerd volgde op slechts een seconde als vierde. Een supermooie run aldus Astrid en Ilse.
Foto's Jet van Dijk en Ilse Verloove
Verslag Jet
Zaterdagochtend gingen we om 7.00u van start, nog in het donker. Mijn doel was finishen binnen 14 uur en dat vond ik best spannend. Echt omtreuzelen is er niet bij, want de tijd die de verzorgingsposten kosten wordt natuurlijk ook meegeteld. Monique was mee als mijn verzorger en vulde bij elke post m'n eten en drinken aan en stond tussendoor ook aan te moedigen. Echt heel fijn.
Zoals bij een trail heel gewoon is de ondergrond niet altijd mooi. Bij de 8km ging ik dan ook flink door m'n enkel. Maar met paracetamol en gewoon doorgaan trok de pijn wel weg. De 1ste verzorgingspost was op 21km. Het ging hartstikke mooi. Op naar de volgende post op 40km. Rond de 25km lette ik even niet op en struikelde ik over een boomstronkje echt plat op m'n buik. Gelukkig niks aan de hand. Ik kom mooi op tijd aan bij de post. Ik liep toen al een kilometer of 10 met 2 jongens, zelfde tempo om en om voor aan. Bij de 50km laat ik de jongens achter me en loop ik de rest van de trail alleen. Bij de 3de post op 60km kwam ik een kwartier voor de cut off aan. Was dat niet gelukt dan mocht ik niet door voor de 100km, maar had ik de 75km moeten lopen. Het wordt zo langzamerhand zwaarder, de benen en voeten doen zeer.
Om 17.45 kom ik bij de laatste post aan, zit dan op 80km. Voor de laatste 22km, uiteindelijk was de route 102km, nog iets meer dan 3 uur over. Maar dan wordt t donker. Lopen in het donker in het bos is niet gemakkelijk met alle boomstronkjes, stenen, kuilen en de vermoeidheid die toch parten gaat spelen. Uiteindelijk nog een keer of 4 gevallen. De route was wel vlak, maar op het laatst nog een gemene trap en een flinke afdaling. In de laatste 3km nog even de weg kwijt, maar gelukkig op tijd weer gevonden. Toen moest ik nog flink doorlopen om op tijd te finishen en kwam ik 6 minuten voor de eindtijd van 14 uur binnen.
Geweldig, wat weer een ervaring. En de hele race genoten en niet 1x gedacht, waar ben ik aan begonnen.
Reactie Jet een dag later: “Mijn benen, knieën en enkels zijn stijf en doen best wel pijn. Ik heb vier kapotte tenen en een geschaafde elleboog en mijn maag is nog van streek. Verder gaat het top”.
Recente berichten
- ARTEMIS SUCCESVOL IN DE 38E 4 MIJL VAN GRONINGEN
- HILDA BROEKHUIZEN WINT 15 KM TRAIL IN HET LAUWERSMEERGEBIED
- JET VAN DIJK OVERWINT EEN 100 KM TRAIL RONDOM GASSELTE
- JANNEKE CAZEMIER VOLTOOIT HAAR 135E MARATHON IN TWENTE
- ROBERT DE VRIES RAP IN DE HALVE MARATHON VAN EINDHOVEN
- DOELGERICHT DEUR STAD MET ARJEN KWINT
- ACHTTIEN ARTEMISSERS IN DE TOCHT OM DE NOORD
- ROBERT DE VRIES IN DE HALVE MARATHON VAN TEXEL
- DE JOUSTERMERKELOOP MET ANNA DE MUNCK EN GRIETJE DIJKMANS
- RONDJE STAD MARATHON MET ARJEN KWINT