PETER VAN OOIJEN VERBETERT PR IN DE UTRECHT MARATHON

Ruim 18.500 hardlopers kwamen zondag op de afstanden 10, 21.1 en 42,2 kilometer over de finish op het zonovergoten Utrecht Science Park. Nooit eerder namen zoveel, 4500 meer dan bij de vorige editie, atleten deel aan de Utrecht Marathon. Het evenement kende dit jaar voor het eerst een marathonparcours dat uit één ronde bestond.
Van het Science Park naar Houten, de Utrechtse binnenstad en onder de Domtoren, overal werden de deelnemers aangemoedigd.
Peter van Ooijen was een van de 3000 deelnemers aan de marathon. Hij noteerde na een aanvankelijk constant gelopen race een tijd van 4.52.19 uur. Hij werd hiermee 14e bij de Mannen 65.
Bovendien verbeterde hij in zijn derde marathon onder de vlag van Artemis zijn persoonlijk record met 3.51 minuten. Gefeliciteerd!
Lees hieronder zijn verslag.
Foto Peter van Ooijen
Verslag Peter
Als standplaats had ik een camping in Odijk, aan de goede kant van Utrecht. Een klein fietstochtje bracht me naar het Utrecht Science Park, een plek die ik nog kende als de Uithof. Het was ook een uiterst studentikoos evenement, mijn aankomst werd opgeluisterd door het vertrek van de halve, een kudde van ruim 11000 voornamelijk jongere deelnemers.
Anderhalf uur later mochten wij weg. Met zijn 3400-en. Opnieuw opgezweept door de lokale speaker. Op een manier die mij heel sterk heimwee naar Harm Noor deed krijgen. Onderweg werd het al gauw rustiger. Een mooie route door het groene landschap ten Oosten van Utrecht, meerdere malen door de landelijke nieuwbouw wijken van Houten. De sfeer was geweldig, veel enthousiaste mensen langs de kant.
In de loop van de middag kwam de sfeer er, door het nodige bier, steeds beter in. Het was lekker, niet te heet met wat wolkjes. Prima loopweer, al kregen toch de nodige mensen last van de warmte. De kilometers gleden redelijk soepel weg. Maar met het naderen van de stad begon de vermoeidheid heftig toe te slaan. Met kilometer 36 was ik leeg, moeten wandelen langs mijn oude studentenflat.
De laatste kilometers, over de singel, Nieuwe Gracht, Domplein, het Rietveld Schröder Huis werd stukje hobbelen, stukje wandelen, stukje dribbelen tot aan de finish. In als bruto tijd op de second af precies de nettotijd van mijn vorige marathon. En netto 4:52:19 zo mijn Artemis PR met ruim 7 minuten verbeterd. Als 2014e van de 2730 gefinishte lopers. Aan categorieën doen ze in Utrecht niet.
Recente berichten
- GONNY HOUTMAN LOOPT 450E WEDSTRIJD IN TEN BOER
- ARTEMISSERS SUCCESVOL IN DE HALVE MARTHON LAUWERSOOG-ULRUM
- MARNIX VAN DEN BRINK LOOPT 10 KILOMETER IN DEDEMSVAART
- ARTEMIS ZAMELT RUIM 6600 EURO IN VOOR KANKERONDERZOEK
- SIMONE BINNEMA EN PETER VAN DEN BERG CLUBKAMPIOENEN ARTEMIS 2025-2026; TRYNTSJE FOKKEMA BESTE RUNNER-UP
- ARJEN KWINT LOOPT 82,5 KILOMETER IN WESTERWOLDE
- TRAININGSSCHEMA ZOMERVAKANTIE 2026
- AARON POSTMA BEDWINGT 42 KILOMETER LANGE OBSTACLERUN IN WIJCHEN
- GLANSROL VOOR CLAUDINE LAMOTH IN DE BACKYARD RUN BORGSWEER
- MARTIN STEVENS SNEL IN ZWOLLE